Trening personalny Łódź

Personalizacja treningu

trening personalny łódź
W dzisiejszych czasach z każdej strony oferuje się nam spersonalizowane rozwiązania, nawet tam, gdzie nie są one wcale potrzebne. Z drugiej strony, tam, gdzie personalizacja jest wręcz konieczna, proponowane są rzekomo uniwersalne rozwiązania, jednak ich wdrożenie we własne życie może w niektórych przypadkach przynieść więcej szkody niż pożytku. W związku z panującą obecnie swego rodzaju modą na zdrowy tryb życia i wysportowaną sylwetkę, również obserwujemy takie przypadki: prawdziwy wysyp robiących mniejszą lub większą karierę trenerów zamieszczających swoje treningi w Internecie i reklamujących je jako ćwiczenia dla każdego z jednej strony mobilizuje coraz większą ilość osób do aktywności fizycznej, z drugiej, może przynieść poważne szkody dla zdrowia jednostek. Nie negujemy pozytywnej roli internetowych trenerów w promowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia, jednak najzdrowszym rozwiązaniem jest trening personalny. Tylko ten sposób trenowania przy pomocy personalnych trenerów zapewnia pełne bezpieczeństwo i profesjonalny jego przebieg. Pozwala w pełni wyeliminować złe przyzwyczajenia, które nabywa się trenując samodzielnie, a dodatkowo optymalizuje trening w taki sposób, że oczekiwane efekty pojawiają się znacznie szybciej, ponieważ plan treningowy skupia się na rozwoju w ściśle wybranym kierunku, dzięki czemu nie występuje strata czasu i sił na wykonywanie niepotrzebnych lub mało efektywnych ćwiczeń.

Osiągaj cele trenując personalnie

trener osobisty fitness łódź

Łódź jest miejscowością, w której istnieją szerokie możliwości znalezienia odpowiedniego trenera personalnego dla siebie, dlatego warto się tym zainteresować, w trosce o swoje zdrowie oraz by jak najpełniej osiągnąć stawiane sobie cele. Dlaczego w przypadku treningów personalizacja jest ważna? Wymienić można dwa podstawowe argumenty. Po pierwsze, każdy z nas ma inne cele, a do ich osiągnięcia prowadzą różne drogi. Trening personalny jest odpowiednią drogą do danego celu. Nie każdy trening efektywnie rozbuduje tkankę mięśniową, tak jak nie każdy trening nadaje się dla kobiet chcących wrócić do sylwetki sprzed ciąży. Niektóre schorzenia również wykluczają możliwość wykonywania pewnych ćwiczeń – nawet, jeśli dana osoba nie będzie miała problemu z ich wykonaniem, będą one dla niej szkodliwe, a szkody te ujawnią się niemal natychmiast lub dopiero po pewnym czasie. Aby uniknąć podobnych problemów najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z osobą, która jest zatrudniona w klubie fitness i zawodowo zajmuje się prowadzeniem treningów personalnych. Oto podstawowe korzyści, które z pewnością pojawiają się podczas stosowania treningów personalnych:

  • optymalizacja treningu,
  • wykluczenie ćwiczeń mało efektywnych,
  • ćwiczenia dobrane do kondycji trenującego,
  • brak przeciążenia spowodowanego nadmiernym natężeniem i obciążeniem podczas treningu,
  • ściśle dostosowana dieta do treningów przez specjalistę,
  • najwyższe bezpieczeństwo,
  • prawidłowa modyfikacja planu treningowego wraz z postępami trenującego,
  • krótszy czas osiągania założonych celów.

Cechy i wiedza trenerów personalnych

klub fitness łódź
To pierwsza kwestia, dla której warto zdecydować się na trening personalny – odpowiedni dobór ćwiczeń do celu i możliwości fizycznych oraz zdrowotnych. Trenerzy personalni, oprócz wiedzy z zakresu sportu, posiadają także w mniejszym lub większym stopniu wiedzę na temat zasad żywienia, będą więc mogli doradzić nam w kwestii odpowiedniego do zamierzonych przez nas celów komponowania posiłków. Wiele osób wkraczających w świat sportu, zastanawia się także nad rozpoczęciem stosowania różnych odżywek – również w tej kwestii doradzą nam trenerzy personalni: powiedzą, co i czy warto zacząć używać w danym przypadku.

Trening personalny największą motywacją

Wreszcie najważniejsza (z przymrużeniem oka) cecha, którą ma trening personalny – będąc w stałym kontakcie ze swoim trenerem, będziemy mieli dawkę motywacji – zwłaszcza wtedy, kiedy chwilowo braknie nam mobilizacji i nadejdzie kryzys oraz zwątpienie w sens tego, co robimy. Wówczas trener personalny nie powie paru uniwersalnych słów, które niekoniecznie do nas trafią, ale odwoła się konkretnie do naszych celów, do naszych dotychczasowych osiągnięć i sięgnie po taki rodzaj motywacji, który właśnie na nas podziała mobilizująco. Jak widzimy rola jaką pełni trener personalny jest bardzo wszechstronna i uniwersalna. Łączy on wiedzę z zakresu anatomii człowieka, treningów, psychologii, odżywiania i suplementacji. Jeśli trafimy na takiego trenera, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem, nasze zadowolenie z pracy na siłowni oraz efekty będą bardzo wysokie.

Trening w Personal Gym

Dla wszystkich trenujących klientów w Personal Gym tworzymy wyjątkowo komfortowe warunki do tego, aby przebieg treningów był jak najbardziej przyjemny. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na treningi personalne Łódź i przeczytaj jakiego rodzaju treningi przygotowaliśmy dla Ciebie. Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego możesz miec pewność, że zostaniesz należycie obsłużony a praca naszych trenerów będzie dla Ciebie owocna. Zadzwoń do nas lub odwiedź naszą siłownię.

klub fitness łódź | trening personalny łódź | trener personalny łódź | trener osobisty łódź