Trener personalny Łódź

trener personalny łódź
Obecnie mamy coraz większą świadomość tego, że nadwaga czy otyłość są nie tylko problemem estetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym. Nadmierna waga wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu, grozi wieloma, nieraz bardzo poważnymi, schorzeniami, ale utrudnia także codzienne funkcjonowanie. Jednocześnie odchodzimy od upatrywania idealnego ciała w sylwetkach modelek z wybiegów. Zdrowe odżywianie, odpowiednia dawka ruchu i wysportowana, a nie wychudzona sylwetka, to złoty środek, o który większość z nas dzisiaj zabiega. Jednak każdy, kto podejmuje się zmiany swojego stylu życia, a co za tym idzie – ciała, ma inne cele, a do osiągnięcia każdego z tych rozlicznych celów prowadzi inna droga. Tutaj w grę wkracza trener personalny, który nie tylko wskaże nam odpowiednią drogę do osiągnięcia naszych celów, ale przede wszystkim będzie nas przez nią prowadził, monitorując na bieżąco nasze postępy i dopasowując treningi odpowiednie do zamierzonych celów i osiąganych cząstkowych efektów.

Wpływ trenerów personalnych

treningpersonalny łódź fitness

Rola trenera personalnego nie da się streścić w jednym zdaniu. Przede wszystkim trener personalny to osoba, która posiada szeroką wiedzę na temat sportu i odżywiania oraz łączenia ich w sposób dający oczekiwane efekty. Niezależnie od tego, czy chcemy po prostu schudnąć, czy wyrzeźbić mięśnie, czy robimy to tylko dla własnego lepszego samopoczucia, dla zdrowia lub przygotowujemy się do zawodów sportowych, najlepsze efekty osiągniemy pod opieką wykwalifikowanych trenerów personalnych. Trener personalny jest też najlepszym rozwiązaniem dla tych mniej zmotywowanych – będzie śledził nasze postępy i wspierał nas w pokonywaniu naszych słabości. Poza samym treningiem otrzymamy następujące korzyści wynikającej ze współpracy trenerem:

  • motywacja do wykonywania systematycznych treningów,
  • uzyskanie merytorycznych wskazówek, zdobycie ważnej wiedzy,
  • poznanie ćwiczeń i sposobu ich wykonywania, także w domu,
  • wiedza na temat prawidłowego odżywiania się.
Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze trenera personalnego?

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

klub fitness trening personalny
Przede wszystkim musimy pamiętać, że są oni zatrudnieni na siłowniach i w klubach fitness i to tam będziemy wykonywać sporą część naszej pracy nad ciałem – dlatego warto wybrać siłownię, do której będziemy mieć w miarę blisko, ponieważ im dalej będziemy mieć do siłowni, tym większe prawdopodobieństwo, że nie udamy się na trening, kiedy dopadnie nas choćby niewielkie zniechęcenie. Najczęściej do wyboru będziemy mieli kilku trenerów personalnych, dlatego też najlepiej będzie wybrać takiego, którego zainteresowania zawodowe będą pokrywały się z celami, które sobie założyliśmy. Jeden trener personalny Łódź najlepiej poradzi sobie z budowaniem masy mięśniowej, z kolei z innym doskonale będzie nam się zrzucało nadprogramowe kilogramy. W dobie popularności trenerów z Youtube'a tym bardziej warto zaufać trenerom, którzy polecą nam ćwiczenia dokładnie dobrane do naszych możliwości fizycznych i zdrowotnych oraz zamierzonych celów, a także będą czuwać nad poprawnych wykonaniem tych ćwiczeń. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że osiągamy swoje cele idąc najlepszą i najbezpieczniejszą dla naszego zdrowia drogą. Poszukiwania własnego trenera personalnego najwyższy czas zacząć!

Nić porozumienia z trenerem personalnym

Wybór najbardziej odpowiedniego trenera nie jest łatwy, szczególnie wtedy kiedy nie mamy do końca pojęcia o ich specjalizacjach, o specjalizacjach treningów osobistych i wielu innych rzeczach, których się dopiero nauczymy. Nie jest jednak dużym problemem znaleźć właściwego trenera personalnego, ponieważ w dobrych klubach i siłowniach zazwyczaj pracuje wystarczająca ilość trenerów i istnieje bardzo duża szansa, że uda się dogadać z tym najbardziej odpowiadającym. Personal Gym w Łodzi zatrudnia wielu trenerów, którzy mogą pochwalić się licznymi tytułami i certyfikatami zdobytymi podczas rozwoju swojej kariery zawodowej. Trenerzy w Personal Gym są także mocno utytułowanymi sportowcami i mistrzami w dziedzinie kulturystyki i fitness. Jest to potwierdzeniem, że posiadają zarówno umiejętności jak i niezbędne doświadczenie, którym dzielą się ze swoimi klientami. Aby dokonać ostatecznie dobrego wyboru trenera personalnego dla siebie wystarczy zapoznać się z podstawowymi informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej klubu fitness, następnie przeprowadzić rozmowę o swoich celach oraz sposobie ich osiągnięcia. Po takiej rozmowie będzie wiadomo czy taka osoba nam odpowiada i czy padnie ostateczna decyzja wyboru właściwego trenera.


Dobry trener personalny w siłowni to podstawa udanych treningów i ostatecznego sukcesu. Dlatego tak ważne jest dobre dopasowanie się osoby trenującej i prowadzącego go trenera podczas zmagań i wysiłku. Jeśli nic porozumienia zostanie nawiązana, trenujący będzie czuł zaufanie do prowadzącego trenera, a ten zauważy zaanagążowanie klienta, na pewno będzie to owocowało przyjemna, ale przede wszystkim efektywną współpracą.

klub fitness łódź | trening personalny łódź | trener personalny łódź | trener osobisty łódź