Klub fitness Łódź

klub fitness łódź
W ciągu ostatnich lat coraz większą popularność zyskiwał zdrowy styl życia i obecnie Polacy w każdym wieku coraz chętniej eksperymentują w kuchni z dietetycznymi posiłkami oraz zabierają się za ćwiczenia fizyczne. Każdemu, kto również planuje w swoim życiu zmiany na tych polach polecamy wcześniejszy kontakt ze specjalistami, jednak jest to szczególnie ważne w przypadku aktywności fizycznej, ponieważ źle dobrane i/lub wykonywane ćwiczenia mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. By dbać o swoją kondycję, najlepiej wybrać klub fitness. Łódź jest miejscowością, w której mamy szeroki wybór takich miejsc, dlatego każdy bez problemu znajdzie klub w dogodnej lokalizacji, która jest jednym z czynników motywujących – im bardziej nam po drodze do klubu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zrezygnujemy z treningu z byle przyczyny, a już na pewno duża odległość nie będzie mogła być dla nas wymówką, kiedy do klubu możemy dostać się w kilka minut. Przede wszystkim wybór pobliskiej siłowni czy fitness klubu to:
  • oszczędność naszego czasu wynikająca z braku dojazdu,
  • mniejsze zmęczenie, przez co więcej energii spożytkujemy na siłowni,
  • większa wygoda i komfort dnia, w którym przewidziany jest trening.

Jaki fitness klub wybrać?

trener osobisty fitness łódź
W zależności od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej najbardziej nas interesuje, warto zwrócić uwagę, jakie mamy możliwości jej wykonywania w klubie – chodzi tutaj o to, jak klub fitness jest wyposażony, jak bardzo są rozbudowane strefy cardio i ćwiczeń siłowych, ale także o to, jakie zajęcia grupowe są tam organizowane. W profesjonalnych siłowaniach i klubach fitness w Łodzi można praktykować treningi wytrzymałościowe i siłowe, crossfit, cardio, trening ogólnorozwojowy, trening funkcjonalny, plyometryczny, freemotion i wiele więcej sprofilowanych treningów. Przy braku wiedzy w tym zakresie można się w tym wszystkim pogubić. Może być też tak, że nie do końca wiemy, na jakich konkretnie ćwiczeniach i z jakiej grupy powinniśmy się skoncentrować, ale mamy mniej lub bardziej określony cel, jaki chcemy osiągnąć. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy trenera personalnego, którego zatrudnia każdy szanujący się klub fitness. Trener personalny jest osobą posiadająca szeroką wiedzę na temat sportów, a także odżywiania, dlatego też jeśli skonsultujemy z nim to, co jest naszym problemem, nad czym chcemy popracować i co chcemy osiągnąć, będzie on w stanie opracować dla nas konkretny plan. Przede wszystkim trener będzie w stanie ocenić, na ile postawione przez nas samym sobie cele są realne do realizacji – wszak czasem stawiamy sobie poprzeczkę za wysoko.

Indywidualny plan trenera personalnego

trening personalny fitness łódź
Po drugie, trener oceni, w jakim czasie jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel. My sami mamy tendencję do stawiania sobie nierealnych wymagań również jeśli chodzi o czas realizacji celu, zaś trener spojrzy na to obiektywnie i oceni to w oparciu o nasze rzeczywiste możliwości. Przede wszystkim jednak trener da nam konkretny plan, który pomoże nam urzeczywistnić nasze marzenia. W zależności od dokładnych zainteresowań trenera, może on nam również pomóc w ułożeniu jadłospisu lub skieruje nas do specjalisty w tej dziedzinie. On sam zaś zaproponuje nam zestaw ćwiczeń odpowiedni do naszej startowej formy. Klub fitness będzie miejscem, w którym będziemy wykonywać najwięcej pracy pod okiem trenera, jednak może on nam także wskazać ćwiczenia, które będziemy mogli wykonywać bezpiecznie w domu. Ponadto, kiedy pierwsze efekty naszych starań zaczną być widoczne, trener zmodyfikuje plan działania, uwzględniający dotychczasowe osiągnięcia.

Zapraszamy do klubu fitness Personal Gym w Łodzi.

klub fitness łódź | trening personalny łódź | trener personalny łódź | trener osobisty łódź